Często zadawane pytania

Strony www

Jak długo trwa wykonanie strony internetowej?
Wykonanie strony internetowej jest uzależnione od wielu czynników. W przypadku prostej wizytówki internetowej czas uruchomienia wynosi około 3-7 dni. W przypadku projektu średniej wielkości czas uruchomienia może wynieść od siedmiu do 30 dni.
Jakie strony oferujemy?
Posiadamy w ofercie dwa rodzaje stron:
– szablonowe – wersja STANDARD, PREMIUM oraz MAX
– indywidualnie projektowane od podstaw wg pomysłu Klienta
Strony szablonowe są tańsze, ceny stron indywidualnych zaczynają się od kilku tysięcy zł w górę.
Jakie koszty są związane z utrzymaniem strony internetowej?
Stałe koszty związane z utrzymaniem strony internetowej to:
– koszt utrzymania domeny internetowej (np. domena .pl 100 zł/rok)
– koszt hostingu, czyli serwera na którym strona się znajduje (od 150 zł/rok)
Są to minimalne koszty jakie trzeba ponieść, aby utrzymać stronę internetową. Więcej informacji znajduje się w cenniku.
Co to jest gwarancja działania strony?

Jest to usługa dodatkowa polegająca na bieżącym stosowaniu aktualizacji technicznych. Oznacza to, że dbamy o to, żeby strony internetowe naszych Klientów cały czas poprawnie działały i były dostępne dla internautów. Istnieje wiele robotów, które w sposób automatyczny podmieniają strony internetowe lub treści na nich i zarażają złośliwym oprogramowaniem komputery osób odwiedzających tak spreparowaną stronę. Naszym zadaniem jest z jednej strony dopilnowanie, aby Państwa strony były dostępne, a z drugiej – aby nie zostały zaatakowane złośliwym oprogramowaniem i – co najgorsze – nie zarażały wirusami komputerów osób odwiedzających.

Co to jest pozycjonowanie stron?

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. search engine optimization, SEO; zwana także pozycjonowaniem) – procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych.

źródło: Wikipedia

Proces pozycjonowania jest elementem szeroko pojętego marketingu internetowego. Pozycjonowanie opiera się na ciągłym poznawaniu mechanizmów rządzących wyszukiwarkami i dostosowywaniu kodów serwisów internetowych do aktualnych algorytmów wyszukiwarek w celu poprawienia pozycji danego serwisu na liście wynikowej. Innymi słowy pozycjonowanie to szereg różnych działań podjętych w celu umieszczenia strony na wysokich pozycjach wyszukiwarek stron takich jak Google, Bing i innych. Możemy zadbać o to, aby Twoje strony internetowe znalazły się na wysokich pozycjach wyszukiwarek.

Co to jest responsywność?

technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany np. przeglądarki, smartfonów czy tabletów. Strona tworzona w takiej technice jest uniwersalna i wyświetla się dobrze zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach.

źródło: Wikipedia

 

Usługi dodatkowe

Co to jest copywriting?
Copywriting jest to po prostu pisanie tekstów do sloganów reklamowych i innych publikacji. W tym przypadku chodzi o teksty na stronę internetową. Wielu klientów ma problem z napisaniem tekstów, które mają się znaleźć na firmowej stronie internetowej w związku z tym oferujemy ich napisanie. Wszystkie teksty dla naszych klientów są pisane przez polonistę. UWAGA! Cena znajdująca się w cenniku dotyczy strony A4 sformatowanej następująco:
– marginesy: 2,5 cm
– czcionka: Arial 12
– interlinia: 1,5 wiersza
– tytuły (podstron lub części artykułów) czcionka 12, w osobnej linii
Nie stosujemy żadnych pogrubień ani powiększania czcionek w celu zwiększenia ilości stron.
Co to jest obsługa bieżąca?
Jest to usługa polegająca na wprowadzeniu przez nas 3 zmian treści na stronie Klienta w ciągu miesiąca. Zmiana odbywa się na żądanie Klienta, który przesyła materiały, które należy zamieścić na stronie. Dotyczy tekstów i zdjęć. Przykładem takiej zmiany może być np.: zmiana aktualnego cennika, zmiana karty katalogowej produktu lub zmiana zdjęcia.

UWAGA! Nie pobieramy opłat za zmianę takich danych jak adres, numer telefonu, adres e-mail. Zmiana tych danych jest wliczona w cenę hostingu.

Co to jest obsługa interwencyjna?
Jest to usługa polegająca na wprowadzeniu przez nas jednorazowej zmiany treści na stronie Klienta. Zmiana odbywa się na żądanie Klienta, który przesyła materiały, które należy zamieścić na stronie. Dotyczy tekstów i zdjęć. Przykładem takiej zmiany może być np.: zmiana aktualnego cennika, zmiana karty katalogowej produktu lub zmiana zdjęcia.

UWAGA! Nie pobieramy opłat za zmianę takich danych jak adres, numer telefonu, adres e-mail. Zmiana tych danych jest wliczona w cenę hostingu.

Serwery i domeny

Co to jest hosting?

Hosting  – udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni.

źródło: Wikipedia

Innymi słowy, polega to na „zarezerwowaniu” (oddaniu do dyspozycji):

  • określonej objętości dysku twardego (zazwyczaj na macierzy RAID),
  • maksymalnej ilości danych do przesłania przez łącza internetowe serwerowni,
  • usług obsługiwanych przez serwerownię (w zakresie zależnym od specyfiki usługi, np. udostępnienie bazy danych z określeniem maksymalnej jej objętości),
  • maksymalnego stopnia obciążenia serwerowni przez usługi.

Każda strona internetowa musi być „hostowana” na jakimś serwerze. Wynajem serwera (bądź jego części) pod stronę internetową, to właśnie hosting. Wybór firmy hostingowej może przyprawić o ból głowy. Nasi Klienci tego nie doświadczają, ponieważ wychodzimy z założenia, że to nas ma boleć głowa, a nie naszych Klientów. Całkowicie zwalniamy Klientów z poszukiwania i wyboru kont hostingowych, a co za tym idzie – z ich obsługi. To na naszych barkach ciąży odpowiedni dobór parametrów serwera i jego bieżąca obsługa.

Co to jest domena?

Domena internetowa – ciąg nazw systemu Domain Name System (DNS) wykorzystywany w Internecie, składający się z wyrazów umieszczonych w pewnym poddrzewie struktury DNS tj. zakończonych stałym sufiksem (np. „.wikipedia.org”).

źródło: Wikipedia

Domena internetowa składa się z dwóch części – nazwy głównej oraz końcówki – rozszerzenia. Nazwę główną bardzo często tworzy nazwa firmy/organizacji/akcji jej skrót, bądź nazwa działalności, którą dana firma wykonuje. Rozszerzenie jest odgórnie ustalone – można wybrać spośród możliwych propozycji. Każdy kraj posiada przypisane rozszerzenie np. Polska – .pl, Rosja – .ru, Niemcy – .de, dla krajów Unii Europejskiej – .eu itd. Rozróżniamy domeny najwyższego poziomu: .com, .net, .org. Do tego pojawiają się rozszerzenia powstałe dla odróżnienia celu strony – lista domen najwyższego poziomu.

Domenę kupuje się na rok lub wielokrotność jednego roku. Bardzo ważne jest, aby przed upływem terminu ważności domeny opłacić ją na kolejny okres. W przeciwnym wypadku domena może trafić z powrotem na rynek i może ją przejąć np. konkurent. W przypadku domen zakupionych dla naszych Klientów to my pilnujemy, aby nie doszło do przejęcia domeny przez osoby trzecie.

Co wchodzi w skład usługi utrzymania domeny?
Cena zawiera następujące elementy:
– odnawianie domeny w corocznym cyklu,
– administrowanie domeną (konfiguracja serwerów DNS, weryfikacja danych osobowych itp.),
– usługę ochrony domeny przed nieautoryzowanym przejęciem, polegającą na wstrzymaniu wszystkich zmian, na które Klient nie wyrazi zgody, a każda dyspozycja transferu do konkurencji będzie automatycznie odrzucana.
Ile kont e-mail można posiadać w swojej domenie?
Dla strony szablonowej w wersji STANDARD – 10 kont, dla strony w wersji PREMIUM – 30 kont. Strona w wersji MAX nie ma ograniczenia ilości kont e-mail. Jeśli Klient posiada stronę np. STANDARD, a potrzebuje więcej kont pocztowych, prosimy o kontakt.

ZOSTAW SWÓJ NUMER, ODDZWONIMY!

e-mail