Kopia bezpieczeństwa

w języku angielskim backup copy – dane, które mają służyć do odtworzenia oryginalnych danych w przypadku ich utraty lub uszkodzenia.

źródło: Wikipedia

Mechanizm kopii bezpieczeństwa spotykany jest najczęściej w środowiskach serwerowych gdzie regularne i automatyczne tworzenie kopii ważnych danych jest podstawowym mechanizmem ochrony tych danych. W zadanych odstępach czasu specjalne oprogramowanie serwera automatycznie tworzy kopie chronionych danych na zewnętrznych nośnikach, np. zewnętrznych dyskach twardych, płytach CD/DVD lub coraz rzadziej na taśmach magnetycznych.


  • Od 60% do 80% krytycznych danych jest przechowywanych w komputerach biurowych i laptopach
  • 90% laptopów i komputerów biurowych nie jest nigdy poddawanych procesowi backupu
  • Większość użytkowników myśli o archiwizacji 5 minut po utracie własnych danych

 

Kopia zapasowa, a archiwizacja

Wyrażenia „kopia zapasowa” i „archiwizacja danych” są (prawie zawsze mylnie) stosowane zamiennie.

W języku angielskim „backup” i „data archiving” określają różne działania. Podobnie w języku polskim kopia bezpieczeństwa i archiwizacja danych. „Backup” (czyli kopia zapasowa) dotyczy tworzenia kopii bezpieczeństwa danych w celu ich odtworzenia po utracie lub uszkodzeniu, natomiast „data archiving” (czyli archiwizacja) oznacza proces tzw. warstwowania danych, czyli ich dzielenia na dane aktywne, nieaktywne i referencyjne, a następnie zapisywania w odpowiednich obszarach zapisu.

 

Nasza oferta

Jeśli nie masz usystematyzowanego systemu kopii zapasowych, albo nie jesteś pewien swoich kopii zapasowych, zapraszamy do kontaktu. Oferujemy oprogramowanie do backupu danych, które w pełni automatycznie będzie wykonywało kopie zapasowe danych w Twojej firmie.

Usługa którą oferujemy obejmuje:

  • wizytę w firmie w celu zinwentaryzowania sprzętu i oprogramowania,
  • przedstawienie oferty na oprogramowanie oraz ewentualny sprzęt (dodatkowy serwer lub dyski)
  • instalację i konfigurację oprogramowania
  • szkolenie z obsługi programu

Opis możliwości programu oraz schemat jego działania dostępny jest tutaj.

ZOSTAW SWÓJ NUMER, ODDZWONIMY!

e-mail