Aplikacje internetowe

Aplikacje internetowe, zwane często aplikacjami webowymi (ang. web application), to programy komputerowe, które pracują na serwerze i komunikują się poprzez sieć z komputerem użytkownika z wykorzystaniem przeglądarki internetowej użytkownika, będącej w takim przypadku interaktywnym klientem aplikacji internetowej.

 

W pracy aplikacji internetowej musi pośredniczyć serwer WWW. Do przygotowania samej aplikacji używa się różnych mechanizmów (np. CGI, JSP, ASP.NET) i języków (np. PHP, Java, C#), jak również serwerów aplikacji. Mechanizm prezentacji danych w przeglądarce określa się czasem mianem cienkiego klienta.

źródło: Wikipedia

Aplikacje internetowe

Oferowane przez nas aplikacje internetowe są udostępniane w ramach modelu SaaS (Software as a Service). Oznacza to, że udostępniana aplikacja jest przechowywana i wykonywana na naszych serwerach. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na naszą firmę. Użytkownik otrzymuje dostęp do działającej aplikacji poprzez internet.

Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że użytkownik kupuje aplikację o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. Model SaaS zakłada cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu.

 

Sklepy internetowe<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1"?> <!-- Generator: Adobe Illustrator 19.0.0, SVG Export Plug-In . SVG Version: 6.00 Build 0) --> <svg version="1.1" baseProfile="tiny" id="Layer_1" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg" xmlns:xlink="http://www.w3.org/1999/xlink" x="0px" y="0px" width="24px" height="24px" viewBox="0 0 24 24" xml:space="preserve">

Przykładem aplikacji internetowej jest sklep internetowy. Zajmuję się instalacją i konfiguracją następujących sklepów internetowych:

 • PrestaShop
 • Magento
 • Quick.Cart
 • OpenCart
 • WooCommerce
 • Zen Cart®
 • osCommerce

Skrypty te instalujemy i konfigurujemy na serwerach Klienta lub własnych. Istnieje także możliwość wynajęcia sklepu internetowego na naszym serwerze. Dzierżawa sklepu internetowego zrzuca z Klienta ciężar bieżącego utrzymywania aplikacji (aktualizacje, błędy, itp.).

 

Blogi

Innym typem aplikacji internetowej jest blog. Istnieje wiele skryptów blogowych, jednak w naszej firmie najczęściej korzystamy z systemu WordPress. Jest to system zarządzania treścią zaprojektowany głównie do obsługi blogów, jednak z powodzeniem może być wykorzystany do stworzenia strony internetowej o charakterze informacyjnym i prezentacyjnym. Nasza firma świadczy usługi z zakresu instalacji, konfiguracji a także hardeningu* WordPressa.

* hardening – „utwardzanie” oprogramowania pod względem bezpieczeństwa

 

 

Oprogramowanie dedykowaneOprogramowanie dedykowane

Oprogramowanie dedykowane oparte jest przede wszystkim na wytycznych użytkownika, który je zamawia. Proces tworzenia takiego oprogramowania ma na celu zaspokojenie potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Mimo, iż na rynku jest dostępnych wiele gotowych rozwiązań, to bardzo często spełniają one jedynie standardowe funkcje. Nawet w sytuacji, kiedy zostanie wdrożone istniejące już rozwiązanie, może się okazać, że uruchomiony system nie spełnia wszystkich wymagań przedsiębiorstwa.

Na życzenie Klienta tworzymy dedykowane oprogramowanie według jego potrzeb. Technologie, którymi sprawnie się posługujemy, to:

 • HTML5/CSS3
 • PHP
 • MySQL
 • JavaScript/jQuery (AJAX)
 • CMS WordPress
 • Bootstrap

Oprogramowanie, które tworzymy jest zawsze pisane zgodnie ze standardami konsorcjum W3C.

Uwaga! Tworzymy wyłącznie aplikacje webowe, czyli takie, które obsługuje się z poziomu przeglądarki internetowej. Nie tworzymy oprogramowania na desktopy.

 

 

ZOSTAW SWÓJ NUMER, ODDZWONIMY!

e-mail